Full House, arba tiesiog "fulia" nekilnojamojo turto rinkoje

February 10, 2009 by Atidaryta
Iš JAV neatimsi vieno dalyko - jos tikrai diktuoja krizės "madas". Jei ten žlunga bankas, tai žiūrėk ir Europoje kas nors panašaus nutinka. Ten palūkanų norma sumažinama - čia irgi netrukus.
Tiesa, neseniai draugas nugirdo, kad keli tūkstančiai Floridos gyventojų dėl nekilnojamojo turto krizės netekę būsto išsikėlė gyventi į mišką. Todėl šiuo atveju gal ir galima tikėtis, kad europiečiai jų pavyzdžiu arba nepaseks, arba susiruoš į mišką negreitai - nebent vasarai atėjus ir orams atšilus.
Užtat tai, kad amerikiečiai ėmė gyventi būriais ir bandomis - tai jau panašu į naujas perspektyvas europiečiams. Ši tendencija net gavo naują vardą - "Full House". Trys-keturios, kartais ir daugiau šeimų atiduoda bankams už paskolas nupirktus namus arba atsisako nuomojamo būsto ir susikrausto pas kurį nors vieną - pasidalija įmokas bankui, pasiskirsto kambarius ir pareigas, ir gyvena tokioje pilnoje troboje vargo nematydami.
Ir nors "fulia" pokeryje nėra pati geriausia kombinacija (ir ne blogiausia - taip pat), tačiau nekilnojamojo turto atveju išlošti galima nemenkas sumas. Pavyzdžiui, jei visa šeima atsisako nuomojamų būstų ir persikelia gyventi pas paskolą pasiėmusį vieną šeimos narį, 7 žmonių "bendruomenė" kartu gali sutaupyti iki 5 tūkst, o kai kada dar daugiau JAV dolerių.
Mano vaikystės draugė Akvilė atsidūrė kaip tik tokioje situacijoje. Jos tėvai nusipirko namą dar tuomet, kai kainų burbulas nebuvo spėjęs nei išsipūsti, nei subliukšti - už padorią kainą. Kiek mažiau pasisekė Akvilės seseriai ir jos pačios šeimai - sąlygos jau buvo nekokios, palūkanos didelės, o galiausiai paaiškėjo, kad namų vertė yra nukritusi gal keturis kartus lyginant su už juos sumokėtomis sumomis. Taigi, ir Akvilės, ir jos sesers šeimos persikėlė gyventi į tėvų namą. Mokesčiai dabar mokami bendrai, vaikai į mokyklą vežami vienu automobiliu, vakarienė gaminama bendrai. Pigu, smagu ir praktiška.
Su įdomumu lauksiu, ar pajėgs tokius sprendimus priimti į nekilnojamąjį turtą ir brangias paskolas nagais įsikabinę lietuviai, kuriems neatrodo niekas baisiau negu gyvenimas po vienu stogu su tėvais, seneliais ir pusbroliais.
Posted in | 0 Comments »

0 comments:

Post a Comment