Šiandien “Bloomberg” paskelbė, kad urano – ir ne bet kiek, o maždaug 500 tūkts. svarų, o būtent tiek reikia branduolinei bombai – turi pernai bankrutavęs “Lehman Brothers” (kas nesekate krizės eigos – tai tas pats investicinis bankas, kurį gelbėti nuo bankroto atsisakė JAV vyriausybė, ir kuris kartu su savimi į dugną nusitempė visą pasaulio rinką).
Pasirodo, bankas ir vėl kruta, ir pavojų dabar jau kelia ne tik finansų rinkoms.
Jo savininkai sugebėjo laiku investuoti į uraną ir kantriai (bei tyliai) išlaukti laiko, kai jo kainos pamažu ima kilti. Tad apdairieji vaikinai net ir po oficialiai paskelbto banko bankroto nepraranda azarto užsiimti versliuku (ar bent jau išsimokėti apie 200 mlrd. dolerių siekiančias skolas) ir per artimiausius dvejus metus ketina išparduoti urano atsargas atsitiktiniams pirkėjams (t.y.,bet kam, kas pasiūlys geriausią kainą – Iranui, Rusijai, Korėjai ar kokiam branduolinę bombą namų sąlygomis konstruojančiam entuziastui). O jei skaičiavimai teisingi, už šį uraną “Lehman Brothers” pavyks susirankioti apie 20 mln. JAV dolerių. Bent taip jų “turtą” vertina makleriai, spėjantys, kad dabartinėmis kainomis vieną svarą urano įmanoma parduoti maždaug už 40 dolerių, bet prognozuojantys, kad ši kaina - toli gražu ne galutinė.
2 comments:
Oho, intriguojanti zinia! :)
Bet siaip jau skaiciavimai nelabai tikslus.
Jei urano turi 500 tukst. svaru, tai dabar jo verte butu $45 x 500 000 = $22,5 mln. (berods, ir Bloomberg.com kalba apie 20 mln, o ne mlrd.)
Smulkme. Net jei urano kaina pakiltu iki $100 (buvusi kaina 2008 pradzioje), vis tiek tai tik "niekingi" 50 mln.
O kad jo gali nusipirkti "bet kas" - tai nebutinai is "Lehman". Nesodrinto urano ruda beveik tokia pat laisva preke, kaip nafta, auksas ar sidabras (tereikia tik tureti specialia licenzija. Bet jei ja gavo "Lehman", tai turbut gautu ir koks Kipre registruotas bankas)
Dėkoju ir pasitaisau iš milijardų į milijonus.
Post a Comment